Filmy żołnierz, na podstawie książki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, na podstawie książki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bękart

7,4
7,7
W połowie XVIII wieku duński król Frederik V ogłosił, że dzikie wrzosowiska Jutlandii powinny zostać oswojone, uprawiane i skolonizowane, aby cywilizacja mogła się rozprzestrzeniać i generować nowe podatki dla domu królewskiego. Nikt jednak nie odważył się zastosować do dekretu króla, gdyż to opuszczone miejsce nawiedzane jest przez wygłodniałe wilki, rozbójników i brutalną, bezlitosną naturę. Jednak późnym latem 1755 roku wjechał w te rejony samotny i zdeterminowany żołnierz Ludvig von Kahlen (Mads Mikkelsen) podczas swojej upartej pogoni za marzeniem życia. Wrzosowisko albo przyniesie mu bogactwo i zaszczyty, których od dawna szukał… albo go pokona.
Druga wojna światowa. Philippe Pétain (Jacques Dufilho) uzyskuje absolutną władzę.
Film kontynuuje mityczną podróż Paula Atrydy, który kroczy wojenną ścieżką osobistej zemsty, a przy okazji stara się zapobiec straszliwej przyszłości, od której zależą losy wszechświata.


Brytyjskie wojsko rekrutuje niewielką grupę wysoko wykwalifikowanych żołnierzy, aby uderzyć na siły nazistowskie za liniami wroga podczas II wojny światowej. Jej przebieg zmieniają niekonwencjonalne techniki walki, co daje początek nowoczesnej jednostce Black Ops.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
W 1943 roku pierwsza duża amerykańska ofensywa w drugiej wojnie światowej toczy się na wyspie Guadalcanal położonej na południowym Pacyfiku. Aby szybko zakończyć kampanię, Armia Stanów Zjednoczonych wysyła duże ilości ludzi i sprzętu z zamiarem zdławienia ostatniego oporu japońskich żołnierzy. Świat wojny poznajemy oczami zmęczonego wojną sierżanta, żądnego władzy pułkownika, szeregowca znającego tylko dezercję oraz dowódcę kompanii, który walczy ze swoimi zdolnościami przywódczymi.
Podczas wojen napoleońskich brytyjska fregata "HMS Surprise" i o wiele większa francuska jednostka wojenna wyposażona w działa o wielkim zasięgu, zapędzając się w walce przybliżają się do wybrzeża Ameryki Południowej. Russell Crowe występuje jako kpt. Jack Aubrey. Nazywany przez załogę "Lucky Jack" jest lubianym i darzonym zaufaniem człowiekiem, nawet po walce, która rozpoczęta z pobudek osobistej zemsty doprowadza niemal do ruiny statku.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.
Po sukcesie Kompanii Braci HBO przedstawia kolejny miniserial wojenny. Generation Kill opisuje 40 pierwszych dni inwazji na Irak, widzianych oczami żołnierza z Pierwszego Batalionu Rozpoznania. Żołnierze zmagają się nie tylko z wrogiem, ale też z nuda i komplikacjami wynikającymi często z niekompetencji dowódców. Błędy kadry oficerskiej, braki w zaopatrzeniu, śmierć niewinnych cywilów. Wojenna rzeczywistość, opisana bez zbędnego upiększania i patetycznych akcentów. Serial powstał na podstawie książki Evana Wrighta, reportera "Rolling Stone'a"-'Generation Kill'.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…